نحوه انتقال برند و علامت تجاری

تاریخ بروز رسانی مطلب :‌ 1396-11-08

نحوه انتقال برند و علامت تجاری : هر فردی به عنوان یک تولید کننده و یا دارای یک شغل خاص جهت معرفی محصولات خود نیاز به انتخاب نام و برندی مستقل و  مناسب می باشد که محصول با این نام و برند در اختیار مشتریان قرار گیرد و در یاد آنها باقی خواهد ماند. به طور کلی توجه داشته باشید اساس و هدف انتخاب نام برند و  علامت تجاری و ثبت آن در شروع فعالیت ، جلوگیری از کپی برداری سایرین در بازار رقابت کاری می باشد . چنانچه امروزه به ثبت رسانیدن برند برای صاحبان مشاغل امری بسیار مهم و ضروری است .

ثبت برند و علامت تجاری

ثبت برند و ثبت علامت تجاری برای تمامی مشاغل مختلف با کالاهای متفاوت که در زمینه های بازرگانی، تولیدی، فروشگاهی و خدمات فعال می باشند قابل انجام می باشد ،که از نظر قانونی می تواند به طور مستقیم بر روی کالا درج شود و به آن اعتبار ببخشد و انحصار و حمایت دولت را در پشتیبانی از صاحب برند بهمراه داشته باشد .

یک برند از زمانی دارای اهمیت و ارزش مالی می شود که نکات مهم وکلیدی را هنگام ثبت رعایت نموده باشد نکاتی مانند : اهمیت به انتخاب نام ، انتخاب نام برای هر صنف متفاوت می باشد و با توجه به نوع فعالیت ، یا نوع کالا هایی که این اسم برای نام گذاریه ان انتخاب می شود ،متفاوت می باشد. همچنین توجه داشته باشید رعایت اصول قانونی جاری کشور در امور ثبت برند تجاری لازم می باشد.

در ضمن برای انتخاب صحیح به یاد داشته باشید که علامت تجاری یا همان لوگو نشان دهنده ویژگی محصول باشد ، و طرح و رنگ و نقش های ساده ، قابل فهم و زیرکانه در ان استفاده شده باشد ، توجه داشته باشید که نام اسامی مشهور قابل ثبت نیست ، نام منطقه جغرافیایی قابل ثبت نیست ، ثبت ارم وبرند تجاری انتخابی ۵۰ در صد مشابه یک برند دیگر باشد ممکن نیست. پس از اینکه تمامی این باید ها و نباید ها را در این انتخاب رعایت نمودید مالک یک برند موفق خواهید بود . و این برند جزیی از اموال شما خواهد بود.

ثبت شرکت بازرگانی

نحوه انتقال ثبت برند و علامت تجاری

علامت تجاری نیز به عنوان یکی از اموال شناخته شده و دارای قابلیت واگذاری و خرید و فروش می باشد. علائم تجاری در قالب یک قرارداد می توانند مورد نقل و انتقال قرار گیرد یا به عبارتی دیگر صاحب علامت در قالب قرارداد نقل و انتقال ، مالکیت و تمامی حقوق مربوط به علامت تجاری به دیگری منتقل کند. این انتقال می تواند در مرحله ثبت اظهار نامه یا بعد از ثبت علامت در ادراه ثبت علائم مالکیت ( ثبت برند ) اظهارنامه علامت ضمن قراردادی به دیگری منتقل شود. انتقال علامت می تواند بطور مستقل صورت گیرد و با همراه سرقفلی مربوط مورد نقل انتقال قرار گیرد .

مراحل انجام انتقال علامت یا برند به شرح زیر می باشد :

  1. مراجعه به دفتر خانه اسناد رسمی برای تنظیم سند صلح علامت تجاری
  2. استعلام دفتر خانه از ادراه مالکیت صنعتی برای تایید سابقه ثبت علامت تجاری مورد نظر
  3. امضای سند صلح در دفتر خانه اسناد رسمی توسط طرفین
  4. درخواست کتبی مالک برای ثبت انتقال در دفتر ثبت ادراه مالکیت صنعتی که به همراه اصل اخرین گواهینامه معتبر علامت تجاری ، سند انتقال علامت که به امضای مالک قبلی و منتقل الیه رسیده ، مدارک نماینده گی قانونی در صورت وجود وکیل ، رسید مربوط به پرداخت هزینه ها به اداره ارائه می گردد
  5. انتشار اگهی انتقال علامت در روزنامه رسمی کشور

 

برای دریافت مشاوره با ما در تماس باشید
شما می توانید برای دریافت مشاوره انواع خدمات ثبتی با کارشناسان ثبت صدرا در ارتباط باشید و با دریافت مشاوره ، بهترین مسیر تجربه ثبتی را دریافت نمایید. ما به شما این قول را می دهیم که در کوتاه ترین زمان و با کمترین هزینه و بالاترین کیفیت خدمات شما را انجام دهیم .
09127773762

سوال از شما پاسخ از ما