راه های ارتباطی

ثبت شرکت کشاورزی

راهنمای ثبت شرکت کشاورزی و ثبت شرکت گلخانه در ایران

ثبت شرکت کشاورزی
در ایران به دلیل وجود زمین های زیاد کشاورزی و باغ داری ، ثبت شرکت کشاورزی بسیار محبوب می باشد . اما باید این را در نظر داشت که شما برای ثبت شرکت کشاورزی و گلخانه ای نیاز به داشتن برخی شرایط و مدارک دارید که ثبت صدرا با مشاوره دقیق می تواند راهنمای خوبی برای شما باشد .
 • مدت زمان ثبت : 14 روز کاری
 • حدود هزینه : حدود 2 میلیون تومان
 • مدارک کلی : مدارک شناسایی موسسین ، اساسنامه و شرکت نامه

از آن جایی که شغل و حرفه کشاورزی یکی از مشاغل بسیار رایج و متداول در کشور ایران است. در حال حاضر افراد زیادی مشغول به این حرفه هستند و متناسب با این افراد هر روز تعدادی موسسه و شرکت در جهت ارائه خدمات کشاورزی به کشاورزان تاسیس و ثبت می‌شوند. از همین رو قصد داریم که در این مطلب به موضوع ثبت شرکت کشاورزی و جزئیات مربوط به آن بپردازیم. قاعدتاً ثبت این نوع شرکت مثل دیگر شرکت‌ها نیاز به ارائه اسناد و مدارک و دریافت مجوزهای مورد نیاز پرداخت، هزینه و … دارد که در ادامه هر کدام از آن‌ها را با هم بررسی می‌کنیم.

خدمات کشاورزی شامل چه مواردی می شود ؟

حالا نوبت به این موضوع می‌رسد که بدانیم شرکت‌هایی که در حوزه کشاورزی ثبت و تاسیس می‌شوند می‌توانند چه خدماتی را به کشاورزان ارائه دهند. به صورت کلی مهمترین خدماتی که شرکت‌های حوزه کشاورزی می‌توانند ارائه کنند عبارتند از:

مکانیزاسیون کشاورزی، تولید یا عرضه تجهیزات آبیاری کشاورزی، فعالیت‌ها و اقدامات در حوزه صادرات و واردات کشاورزی، حفظ و پرورش گیاهان و نباتات، تولید و پرورش گیاهان دارویی، مراتع و آبخیزداری و …

مجوز خدمات کشاورزی و نحوه گرفتن آن

اما در این قسمت می‌خواهیم در مورد مجوز یا مجوزهای مربوط به خدمات کشاورزی و نحوه دریافت آن با شما صحبت کنیم. واضح است که بعضی از این خدمات کشاورزی برای ارائه نیاز به دریافت مجوزهای مخصوص به خود را دارند بیشتر این مجوزها را اداره جهاد کشاورزی برای شرکت‌ها صادر می‌کند.

مهمترین خدماتی که شما برای ارائه در شرکت‌های کشاورزی باید برای آن مجوز دریافت کنید عبارتند از: صادرات و واردات کشاورزی، مکانیزاسیون کشاورزی ( تجهیزات و ماشین آلات کشاورزی)، حفظ و نگهداری انواع گیاهان، تجهیزات آبیاری و …

 اگر خدمات خاص دیگری را در نظر دارید اما نمی‌دانید که آیا به دریافت مجوز نیاز دارد یا خیر کافی است که این خدمات را برای کارشناسان مجموعه ما ارسال کنید تا با بررسی آن به شما بگویند که برای ارائه آن آیا به مجوز نیاز دارد یا خیر؟

ثبت شرکت کشاورزی در کوتاه ترین زمان

در صورتی که نیاز به ثبت شرکت کشاوزی در کوتاه ترین زمان با کمترین هزینه را دارید با ثبت صدرا در ارتباط باشید .

02126353621

مدارک ثبت شرکت کشاورزی

در شرکت‌ های کشاورزی مثل دیگر شرکت‌های قابل ثبت در ایران در ابتدایی امر و در زمان تاسیس و ثبت به ارائه اسناد و مدارک مختلفی نیاز دارید. توجه کنید که شرکت کشاورزی می‌تواند در قالب شرکت‌های مختلفی در ایران به ثبت برسد. اما رایج‌ترین شرکت‌های کشاورزی که در ایران تاسیس می‌شوند شرکت‌های کشاورزی سهامی خاص یا شرکت‌های کشاورزی با مسئولیت محدود هستند. به همین دلیل ما در این قسمت فقط به بررسی مدارک مورد نیاز برای ثبت شرکت‌های کشاورزی در ای قالب‌ها می‌پردازدیم.

مدارک مورد نیاز برای ثبت شرکت کشاورزی سهامی خاص

مدارک ثبت شرکت کشاورزی در نوع شرکت سهامی خاص به صورت زیر می باشد :

 • ارائه اقرارنامه مدیران شرکت خدمات کشاورزی مبنی بر عدم فعالیت و اشتغال به کار در دیگر شرکت‌های تجاری
 •  ارائه گواهی عدم سوء پیشینه تمامی اعضای مجموعه
 • مدارک مورد نیاز برای ثبت شرکت کشاورزی با مسئولیت محدود
 • ارائه اساسنامه و شرکتنامه
 •  ارائه گواهی عدم سوء پیشینه تمامی اعضا 
 • ارائه مدارک و اوراق هویتی موسسه شرکت
 • ارائه اقرارنامه مدیران شرکت خدمات کشاورزی مبنی بر عدم فعالیت و اشتغال به کار در دیگر شرکت‌های تجاری
 •  ارائه گواهی عدم سوء پیشینه تمامی اعضای مجموعه

مدارک مورد نیاز برای ثبت شرکت کشاورزی با مسئولیت محدود

 • ارائه اساسنامه و شرکتنامه
 • ارائه گواهی عدم سوء پیشینه تمامی اعضا 
 • ارائه مدارک و اوراق هویتی موسسه شرکت
 • ارائه اقرارنامه مدیران شرکت خدمات کشاورزی مبنی بر عدم فعالیت و اشتغال به کار در دیگر شرکت‌های تجاری

مراحل ثبت شرکت کشاورزی 

بعد از اینکه با مدارک و مجوزهای تاسیس شرکت کشاورزی آشنا شدید حالا نوبت به آن رسیده است که مراحل این ثبت شرکت کشاورزی را با هم بررسی کنیم.

 • در مرحله اول باید اطلاعاتی که مربوط به شرکت است مثل نوع شرکت و موضوع فعالیت شرکت را به دقت در فرم اطلاعات مربوط به آن تکمیل کنید.
 • مرحله دوم مربوط به تکمیل فرم اطلاعات هویتی خود و شرکاء است. اطلاعات هویتی اطلاعاتی مثل شماره شناسنامه، آدرس و نشانی، شماره ملی و … است.
 • در مرحله سوم باید ۵ نام پیشنهادی خود در مورد شرکت را که دقیقاً مطابق با قوانین انتخاب اسم شرکت باشد را ارائه کنید.
 • در گام چهارم مربوط به تعیین موضوع فعالیت شرکت است باید به صورت دقیق و شفاف نوع فعالیتی که قرار است شرکت شما داشته باشد را مشخص کنید.
 • در قدم پنجم باید میزان سرمایه اولیه شرکت را تعیین کنید. اگر شرکت مورد نظر شما سهامی خاص و مسئولیت محدود باشد حداقل میزان سرمایه اولیه آن ۱۰۰ هزار تومان است.
 • در این مرحله نیز باید اظهارنامه مربوط به ثبت شرکت را تکمیل کرده و ارائه کنید.
 • در گام بعدی نیز باید مدارک و اسنادی که از شما درخواست شده را در سامانه اداره ثبت شرکت‌ها بارگذاری کنید.
 • در مرحله بعد نیز باید مدارکی که از شما درخواست می‌شود را به صورت فیزیکی و از طریق پست به اداره ثبت شرکت‌ها ارسال کنید.
 • در این مرحله نیز با بررسی اطلاعات و مدارک ارسالی و بارگذاری شده شما تاییدیه نهایی در مورد ثبت شرکت صادر می‌شود.
 • مرحله آخر پس تایید و نمایش اطلاعات شرکت شما در سایت روزنامه رسمی باید هزینه های مربوط به روزنامه رسمی و کثیرالانتشار پرداخت کنید

مدت زمان ثبت شرکت کشاورزی

یکی از سوالات مهمی که در حوزه ثبت شرکت کشاورزی وجود دارد این است که ثبت و تاسیس شرکت کشاورزی به چه مدت زمانی نیاز دارید. پیشنهاد ما به شما این است که حتماً در مورد تکمیل اطلاعات و ارسال مدارک خود دقت و حساسیت بسیار زیادی داشته باشید زیرا در صورت اشتباه بودن اطلاعات و مدارک درخواست شما رد خواهد شد.

موضوع دیگری که باید به آن توجه کنید نام‌های پیشنهادی شماست که دقیقا باید مطابق با اصول و قوانین انتخاب اسم شرکت‌ها باشد. اگر اسم شما تایید شود شما به 8 تا 10 روز کاری زمان نیاز دارید تا شرکت شما ثبت شود.

هزینه ثبت شرکت کشاورزی 

سوال اکثریت افراد در مورد هزینه ثبت شرکت کشاورزی می باشد . تاسیس شرکت کشاورزی و سایر شرکت‌های تجاری دارای هزینه های مختلفی می باشد. اینکه این هزینه چه عددی است را نمی‌توان به صورت ثابت و مطلق اعلام کرد. هزینه ثبت شرکت به فاکتورهای زیادی مثل میزان سرمایه اولیه، نوع شرکت انتخابی و … وابسته است.

هزینه ثبت شرکت

هزینه ثبت شرکت

یکی از مهم‌ترین فاکتورهایی که برای فرآیند ثبت شرکت مورد توجه صاحبان آن است مربوط به هزینه ثبت شرکت است. اگر شما قصد ثبت شرکت را …

در صورتی که می‌خواهید هزینه دقیق ثبت شرکت کشاورزی خود را بدانید بهتر است که با مجموعه ثبت صدرا در ارتباط باشید تا کارشناسان با توجه به اطلاعاتی که از شما دریافت می کنند هزینه دقیق ثبت شرکت کشاورزی را خدمت شما اعلام کنند .

مشاوره ثبت شرکت کشاورزی

برای دریافت مشاوره رایگان ثبت شرکت کشاورزی بهمراه هزینه ها و مدارک آن با ما در ارتباط باشید .

02126353621

عناوینی که در محتوا به آن پرداخته شد به شرح ذیل می باشد :

 • نمونه موضوع فعالیت شرکت کشاورزی
 • انواع خدمات کشاورزی
 • وظایف شرکت خدمات کشاورزی
 • اساسنامه شرکت کشاورزی
 • انتخاب اسم شرکت کشاورزی
 • ثبت شرکت گلخانه
 • نمونه اساسنامه شرکت کشاورزی و دامپروری

نیاز به ثبت شرکت کشاورزی دارید

اگر مطالب بالا را مطالعه کرده باشید حتماً با جزئیات مربوط به ثبت شرکت کشاورزی آشنا شده‌اید و می‌دانید این ثبت شرکت مثل بسیاری از ثبت شرکت‌های دیگر دارای چالش‌ها و شرایط زیادی است. اگر شما در حال حاضر نیاز به ثبت شرکت کشاورزی و یا ثبت شرکت گلخانه دارید و هنوز نمی‌دانید که چطور برای ثبت شرکت اقدام کنید پیشنهاد ما به شما این است که حتماً از مشاوره و راهنمایی کارشناسان و مشاوران مجموعه‌های ثبتی معتبر و با سابقه مثل ثبت صدرا استفاده کنید.

در حال حاضر مجموعه ما با دارا بودن کارشناسان و متخصصین زیادی در حوزه خدمات ثبتی می‌توانیم 0 تا 100 تمامی این خدمات را با بالاترین کیفیت و در کمترین زمان ممکن برای شما انجام دهد.

سوالات متداول

مدت زمان ثبت شرکت کشاورزی چند روز می باشد ؟

حدااقل زمان برای ثبت شرکت کشاورزی در ایران ، حدودا 14 روز کاری می باشد .

هزینه ثبت شرکت کشاورزی چقدر است ؟

هزینه تاسیس شرکت کشاورزی و گلخانه ای با توجه به نوع شرکت شما و میزان سرمایه اولیه آن متفاوت می باشد . برای دریافت قیمت دقیق تر با ثبت صدرا در ارتباط باشید .

4.8/5 - (5 امتیاز)

درخواست مشاوره رایگان

با پر کردن فرم درخواست مشاوره و یا با شماره گیری تلفن های موجود در سایت می توایند از مشاوره تخصصی در حوزه ثبت دریافت کنید.

02126353621

دیدگاه و پرسش

02126353621

درخواست مشاوره ثبتی

اطلاعات خود را به درستی وارد کنید تا کارشناسان ما در کوتاه ترین زمان با شما تماس بگیرند