هزینه ثبت شرکت

دسته بندی: تاسیس شرکت
1401.03.01

هزینه ثبت شرکت در سال های 1401 چه مقدار می باشد ؟ شاید این یکی از مهمترین سوالاتی است برای افرادی که نیاز به ثبت شرکت دارند . هزینه ثبت شرکت بطور متوسط بصورت سالیانه و با توجه به تورم در حال تغییر می باشد . در این مقاله ما قصد داریم که به شما توضیحات کاملی درباره هزینه ثبت شرکت در ایران بدهیم و به شما بگوییم که هزینه ثبت شرکت در ایران چقدر است .

قبل از اینکه به موضوع هزینه ثبت شرکت بپردازیم باید به نکته را در نظر داشته باشید که با توجه به تورم زیاد در تمامی موارد ، برای دریافت نهایی قیمت ثبت شرکت ، حتما باید با موسسه ثبت صدرا در ارتباط باشید تا با توجه به نوع شرکت و سرمایه اولیه قیمت نهایی به شما داده شود .

محاسبه هزینه ثبت شرکت در سال 1401

هزینه ثبت شرکت در سال 1401 و محاسبه آن یک عدد مشخصی ندارد و این مبلغ با توجه به نوع شرکت ، سرمایه اولیه شرکت ، هزینه های پستی ، هزینه های ثبتی و روزنامه و در نهایت با توجه به تورم سالیانه ، افزایش محسوسی دارد .

اما در لیست زیر ما کارمزد موسسه ثبت صدرا در سال 1401 را نوشته ایم و به شما این اطمینان را می دهیم که تعرفه ثبتی ما جزو ارزانترین و با اطمینان ترین تعرفه ثبت شرکت در ایرانی می باشد .

 • ثبت شرکت با مسئولیت محدود  = 800 هزار تومان کارمزد موسسه
 • ثبت شرکت با سهامی خاص  = 700 هزار تومان کارمزد موسسه
 • ثبت شرکت بازرگانی  = 600 هزار تومان کارمزد موسسه
 • ثبت موسسه غیرتجاری  = 750 هزار تومان کارمزد موسسه
 • ثبت شرکت تعاونی = بستگی به تعداد اعضا دارد .
 • ثبت شرکت خدماتی = 600 هزار تومان کارمزد موسسه
 • تنظیم صورتجلسه تغییرات = هر صورتجلسه 300 هزار تومان کارمزد موسسه
 • اخذ دفاتر پلمپ شرکت  = میانگن 350 هزار تومان کارمزد موسسه
 • ثبت نام ارزش افزوده = 600 هزار تومان کارمزد موسسه
 • ثبت موسسات حقوقی = 800 هزار تومان کارمزد موسسه
 • اخذ کد فراگیر اتباع = 400 هزار تومان کارمزد موسسه
 • اخذ و دریافت کد اقتصادی = 700 هزار تومان کارمزد موسسه

تمامی مبالغ و هزینه هایی که در بالا ذکر شد همگی صرفا کارمز موسسه می باشد و جهت دریافت هزینه نهایی امور ثبتی شما با احتساب به واریزی های مربوط به ادارات و سایر هزینه ها لطفا شماره تماس خودتان را فرم زیر قرار دهید تا بلافاصله پس از ارسال آن کارشناسان ثبت صدرا با شما تماس و راهنمایی های تکمیلی و هزینه کلی ثبت شما را اعلام کنند.

نوع درخواست شماضروری

مدت زمان و تعرفه ثبت شرکت در ایران

اگر بخواهیم به مدت زمان ثبت شرکت در ایران بپردازیم ، از صفر تا صد آن یعنی زمانی که در روزنامه رسمی شما آگهی ثبت شرکت شما قرار می گیرد در بهترین حالت و خوشبینانه ترین زمان 12 روز کاری زمان خواهد برد . این 12 روز زمانی محقق می شود که شرکت در عرض 6 الی 8 روز به مرحله آگهی در اداره ثبت شرکتها برسد .

نکته مهم : اگر شخص یا موسسه ثبتی به شما وعده کمتر از 12 روز کاری را بدهد ، مطمئن باشید یک دروغ تبلیغاتی می باشد چون حداقل فرایند ثبت شرکت شما بین 12 الی 14 روز کاری می باشد .

اما هزینه ثبت شرکت شما هم بستگی به نوع شرکت ، میزان اعضاء شرکت ، سرمایه اولیه شرکت ، کارمزد موسسه ، هزینه وکیل و … دارد که پیشنهاد می کنیم برای دریافت قیمت ثبت شرکت خود و همچنین مدت زمان آن حتما با موسسه ثبت صدرا در ارتباط باشید .

استعلام قیمت ثبت شرکت

ارزان ترین هزینه ثبت شرکت در سال 1401

موسسه ثبت صدرا یکی از بهترین شرکت هایی می باشد که در زمینه خدمات ثبتی به متقاضیان خود راه کار و مشاوره های حرفه ای و دقیقی ارائه می دهد . کارشناسان ما در تماس اول و مشاوره ثبت شرکت به شما با توجه به هدفی که دارید ، کارآمدترین و ارزان ترین هزینه ثبت شرکت را پیشنهاد می دهند تا شما در شروع کار خود بتوانید با خیالی راحت و آسوده ثبت شرکت خود را انجام دهید .

هزینه ثبت شرکت در ایران

در این بخش قصد داریم هزینه‌های مربوط به ثبت شرکت در ایران را با هم بررسی کنیم. در ابتدا باید این موضوع را بدانید که در ایران 7 نوع شرکت را می‌توان ثبت کرد که عبارتند از  شرکت سهامی عام، شرکت سهامی خاص، شرکت تضامنی، شرکت تعاونی، شرکت نسبی، شرکت با مسئولیت محدود، شرکت سهامی مختلط، شرکت سهامی غیرمختلط.

از بین این هفت نوع شرکت ، شرکت سهامی خاص و همچنین شرکت با مسئولیت محدود بیشترین تعداد ثبتی ها را در ایران دارند . اما هزینه این دو نوع شرکت و سایر انواع شرکت ها در ایران بصورت سالیانه و با توجه به تورم نسبی کشور تغییر می پذیرید برای همین نمیتوان بطور دقیق گفت در این مطلب گفت که هزینه ثبت شرکت در ایران چقدر می باشد . برای اینکه از قیمت نوع ثبت شرکت خود با خبر شوید کافیست با موسسه ثبت صدرا در ارتباط باشید .

اما از آنجایی که ما قصد داریم شما را به صورت دقیق‌تری با قیمت ثبت شرکت آشنا کنیم در ادامه به صورت حدودی و حداقلی آن‌ها را برای شما بیان می‌کنیم.

مراحل محاسبه هزینه ثبت شرکت

برای موضوع نحوه محاسبه هزینه ثبت شرکت در کل 7 مرحله وجود دارد که به تفکیک در این بخش به آن می پردازیم :

مرحله اول : مشاوره و پاسخگویی به سوالات ثبت شرکت شما : 

در این مرحله که جزو مهمترین مراحل محسوب می شود ، شما با موسسه ثبت صدرا تماس می گیرید و سوالات خودتون پیرامون ثبت شرکت را بیان می کنید که کارشناسان ما با توجه به صحبت های شما نوع شرکت مورد نظرتون بعلاوه هزینه های کلی آن را به شما اطلاع می دهند . ( این مرحله بصورت رایگان می باشد ) .

مرحله دوم : هزینه استعلام تعیین نام شرکت :

در این مرحله که اولین مرحله و اصلی ترین آن می باشد باید برای شرکت خود یک اسم مناسب انتخاب کنید ، هزینه انتخاب اسم نام شرکت باید در اول از طریق سامانه اداره ثبت شرکت ها واریز شود . سپس فیش واریزی آن همراه مابقی مدارک مربوط به ثبت شرکت تحویل اداره پست داده می شود .

مرحله سوم : هزینه های لوازم جانبی 

حتما نیاز هست که مدارک مربوط به ثبت شرکت شما درون پوشه ها و پاکتهای مخصوص اداره ثبت شرکت ها قرار گیرد و با استفاده از گیره از هم تفکیک شوند . معمولا هزینه های این موارد پوشه، پاکت و وسایل این چنین تقریباً پنجاه هزاز تومان (50،000 تومان) می باشد که با توجه به تورم در کشور ممکن است قیمت های آن تغییر کند .

همچنین یک هزینه مربوط به ارسال پست وجود دارد که آن نیز با توجه به نوع شهرستان متفاوت می باشد .

مرحله چهارم : هزینه های مربوط به حق الثبت 

این هزینه مربوط به ورود اطلاعات شما درون سامانه ثبت شرکت ها می باشد که کارشناسان ما با توجه به اطلاعاتی که دادید به صورت دقیق درون سامانه موارد را وارد می کند و در نهایت صورتجلسه شما را تنظیم می کنند .

مرحله پنجم : هزینه های مربوط به حق الوکاله وکیل 

این هزینه مربوط به مبلغی می شود که در جهت پیگیری امور ثبتی شما تا تحویل آگهی ثبتی به اداره ثبت به یک وکیل پایه یک دادگستری داده می شود . مواردی همچون بررسی موضوع فعالیت شرکت ، بررسی اساسنامه ، صورتجلسات و … از وظایف مربوط به وکیل می باشد .

مرحله ششم : حق الثبت شرکت

پس از تحویل مدارک در قالب پاکت مخصوص اداره ثبت شرکت ها ، پس از 3 الی 5 روز مشخص می گردد که شرکت شما در اداره ثبت شرکت ها ثبت شده است یا خیر . زمانی که شرکت شما ثبت شده باشد ، یک برگه از طرف سامانه به عنوان ” پیش نویس آگهی تاسیس ” داده می شود که این برگه پیش نویس باید به اداره ثبت شرکت ها برده شود .

پس از امضاء توسط وکیل ، می بایست در همانجا ( اداره ثبت شرکت ) حق الثبت شرکت نقدا کارت کشیده شود .

مرحله هفتم : هزینه ابطال تمبر سرمایه شرکت

پس از ثبت شرکت و دریافت آگهی تاسیس شرکت ، با رجوع به سایت اداره ثبت شرکت ها می بایست شماره تمبر سرمایه خود را دریافت کنید که با دریافت آن و با مراجعه به سایت اداره مالیات کشور نسبت به پرداخت مالیات حق التمبر 2 در 1000 سرمایه شرکت اقدام نمایید .

مرحله هشتم : هزینه روزنامه کثیر الانتشار شرکت

به طور کلی ثبت شرکت در دو نوبت روزنامه می گردد ، ابتدا در روزنامه محلی که هزینه آن در اداره ثبت شرکتها پرداخت می شود و دومی در روزنامه رسمی کل کشور که پرداخت هزینه آن به صورت اینترنتی است . طریقه ی محاسبه ی حق الدرج در اداره ثبت شرکتها بستگی به تعداد خطوط موجود در آگهی تاسیس شرکت دارد و هر چقدر موضوع شرکت بیشتر و تعداد اعضاء بیشتر باشد هزینه حق الدرج افزایش می یابد .

مرحله نهم : هزینه روزنامه رسمی کل کشور

پس از ثبت شرکت و پرداخت مرحله اول روزنامه یا همان حق الدرج می بایست نسبت به پرداخت هزینه روزنامه رسمی شرکت در سامانه روزنامه رسمی به آدرس http://www.rrk.ir اقدام نمود. لازم به ذکر است برای پرداخت هزینه لازم است ابتدا در سامانه مربوطه ثبت نام نود و عضوی از سایت شد. نحوه محاسبه روزنامه رسمی نیز بستگی به میزان موضوع و تعداد اعضاء شرکت دارد و به صورت آنلاین و علی الحساب محاسبه می گردد که می توان در همان سامانه نسبت به پرداخت اینترنتی آن اقدام نمود .

مرحله دهم : هزینه حق الوکاله و موسسه

هزینه مربوط به وکیل مربوطه و همچنین سایر خدمات موسسه

هزینه ثبت شرکت با مسئولیت محدود در سال 1401

هزینه های کلی مربوط به ثبت شرکت با مسئولیت محدود با حداقل سرمایه اولیه ( معادل 100 هزار تومان ) به شرح ذیل می باشد :

 • هزینه مربوط به مشاوره تخصصی توسط کارشناسان ثبت صدرا : کاملاً رایگان
 • هزینه تعیین نام شرکت و ثبت آن در سامانه اداره ثبت شرکت ها مبلغ 5000 تومان
 • هزینه مربوط له لوازم اداری مانند گیره ، پاکت پوشه ، مبلغ 65000 تومان
 • هزینه های مربوط به اداره پست مبلغ 75 هزار تومان
 • کارمزد موسسه ثبت صدرا جهت پیگیری امور ، ورود اطلاعات درون سامانه ، فراهم کردن مدارک و هماهنگی های اداره پست مبلغ 800 هزار تومان می باشد .

همانطور که در بالا هم به آن اشاره شد ، قیمت ثبت شرکت در موسسه ثبت صدرا با توجه به تجربه و تخصص بالای مشاورین و کارشناسان ما سعی شده به نسبت دیگر موسسات با قیمت کمتر و قابل قبولی انجام شود .

نکته : هزینه درج آگهی در سامانه روزنامه رسمی و کثیرالانتشار ( بسته به نوع فعالیت شرکت از 400 هزار تومان به بالا، متغییر می باشد).

نکته مهم: حتما برای استعلام دقیق قیمت ها که متناسب با درخواست شما باشد، با کارشناسان ثبت صدرا در تماس باشید. فراموش نکنید که ممکن است نوع خدمات درخواستی شما حتی هزینه های کمتری داشته باشد.

قیمت ثبت شرکت
هزینه ثبت شرکت 1401

هزینه ثبت شرکت سهامی خاص در سال 1401

کارمزد موسسه ثبت صدرا در ثبت شرکت سهامی خاص مبلغ 700 هزار تومان می باشد که با هزینه های ذیل مطابق با واریزهای پرداختی به اداره ثبت شرکت ها ، اداره پست ، وکیل و …  اضافه می گردد .

هزینه های ثبت شرکت سهامی خاص با حداقل سرمایه یک میلیون ریال می باشد .

 • هزینه مربوط به مشاوره تخصصی توسط کارشناسان ثبت صدرا : کاملاً رایگان
 • هزینه تعیین نام شرکت و ثبت آن در سامانه اداره ثبت شرکت ها مبلغ 5000 تومان
 • هزینه مربوط له لوازم اداری مانند گیره ، پاکت پوشه ، مبلغ 65000 تومان
 • هزینه های مربوط به اداره پست مبلغ 75 هزار تومان
 • کارمزد موسسه ثبت صدرا جهت پیگیری امور ، ورود اطلاعات درون سامانه ، فراهم کردن مدارک و هماهنگی های اداره پست مبلغ 700 هزار تومان می باشد .

نکته : هزینه درج آگهی در روزنامه رسمی بستگی به کوتاه بودن یا بلند بودن موضوع فعالیت شرکت یعنی تعداد کلمات و کادر روزنامه متفاوت می باشد و از 400 هزار تومان به بالا و متفاوت می باشد.

هزینه ثبت موسسه غیرتجاری در سال 1401

کارمزد موسسه در ثبت موسسه غیرتجاری 750 هزار تومان می باشد که بعلاوه این هزینه ، هزینه های مثل هزینه واریزی به اداره ثبت شرکتها ، هزینه های پست ، هزینه های وکیل و روزنامه رسمی هم اضافه می شود .

 • هزینه مربوط به مشاوره تخصصی توسط کارشناسان ثبت صدرا : کاملاً رایگان
 • هزینه تعیین نام شرکت و ثبت آن در سامانه اداره ثبت شرکت ها مبلغ 5000 تومان
 • هزینه مربوط له لوازم اداری مانند گیره ، پاکت پوشه ، مبلغ 65000 تومان
 • هزینه های مربوط به اداره پست مبلغ 75 هزار تومان
 • کارمزد موسسه ثبت صدرا جهت پیگیری امور ، ورود اطلاعات درون سامانه ، فراهم کردن مدارک و هماهنگی های اداره پست مبلغ 700 هزار تومان می باشد .

نکته : هزینه درج آگهی در روزنامه رسمی بستگی به کوتاه بودن یا بلند بودن موضوع فعالیت شرکت یعنی تعداد کلمات و کادر روزنامه متفاوت می باشد و از 400 هزار تومان به بالا و متفاوت می باشد.

 

سوالات متداول

01نوع شرکت در هزینه ثبت شرکت تاثیری دارد ؟

قطعا بله . به عنوان مثال ثبت شرکت سهامی خاص به دلیل اینکه تعداد اعضاء بیشتری دارید طبیعتا متن آگهی روزنامه آن چه رسمی و چه کثیر الانتشار بیشتر خواهد بود و در نتیجه قیمت آن نیز بیشتر می شود .

02آیا میزان سرمایه شرکت در قیمت ثبت شرکت تاثیری دارد ؟

بله چون در انتهای ثبت شرکت خود نیاز به پرداخت حق التمبر شرکت می باشد که این حق التمبر به میزان یک دو هزارم می باشد و بنابراین هر چه سرمایه شرکت بیشتر باشد طبیعتا هزینه حق التمبر هم بیشتر می باشد . مثلا اگر 100 میلیون سرمایه اولیه شرکت باشد حق التمبر آن 100 هزار تومان می باشد .

03چرا هزینه ثبت شرکت در هر سال متفاوت است ؟

هزینه های ثبت یک شرکت با توجه به تورم موجود در سال جاری افزایش پیدا می کند . این هزینه ها به نسبت هزینه های اداره ثبت شرکت ها ، هزینه های اداره پست ، هزینه های روزنامه ها ، وکلا و کارمندان افزایش می یابد.

04قیمت ثبت شرکت در سال 1401 چقدر است ؟

هزینه ثبت شرکت در سال 1401 با توجه به نوع آن و سرمایه اولیه آن متفاوت می باشد. برای درک بهتر از قیمت ثبت شرکت کافیست به متن این مطلب رجوع کنید .

لینک کوتاه
کپی شد .
امتیاز به این مطلب
4.4/5 - (7 امتیاز)
جهت دریافت مشاوره رایگان با ما در تماس باشید

شما عزیزان می توانید جهت دریافت مشاوره ثبت شرکت ، ثبت برند و سایر خدمات مرتبط در حوزه ثبتی با کارشناسان ثبت صدرا ارتباط برقرار کرده و با دریافت مشاوره رایگان، بهترین نوع و مسیر خدمات خود را دریافت نمایید. ما به شما این قول را می دهیم که در کوتاه ترین زمان و با کمترین هزینه و بالاترین کیفیت خدمات شما را انجام دهیم .

02126353621

ارسال دیدگاه

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تعداد نظرات : نظر (3)

 • شهریور 18, 1397
  یونس

  سلام خسته نباشید من میخواستم بپرسم ببینم برای ثبت یک شرکت پخش هم چنین نشان تجاری برای همین شرکت چه قدر باید هزینه کنم ؟ همه کارها به عهده شما باشه .
  همچنین به علت مالیات ممکنه من بخوام یکی دو سال دیگه فعالیت رسمیم رو شروع کنم . امکان داره این حالت؟

  • شهریور 19, 1397
   مشاورین گروه صدرا

   برای ثبت شرکت پخش ، حتما باید مشخص بشود که نوع خدمات پخشی شما چه چیز می باشد و چه مجوز هایی نیاز می باشد . حتی برای نوع ثبت برند نیز حتما نیاز به جواز کسب ، جواز تاسیس و یا در صورت انگلیسی بودن لوگو نیاز به اخذ کارت بازرگانی می باشد . برای راهنمایی بیشتر می توانید با شماره تلفن های داخل سایت تماس بگیرید . کارشناسان ما به خوبی شما را راهنمایی کرده و هزینه نهایی کار را به شما اعلام میکنند .

   با تشکر از شما .

 • فروردین 18, 1398
  amin

  لطفا درخصوص تغییرات وانحلال … راهنمایی کنید یاتماس بگیرید

پشتیبانی ثبت صدرا
پشتیبانی ثبت صدرا
نیاز به مشاوره فوری دارید ؟

سلام . آذین هستم
کارشناس ارشد امور ثبتی .
به شما کمک می‌کنم که متناسب با نیاز خود مسیر و خدمات مناسبی را انتخاب کنید .

درخواست مشاوره فوری

لطفا اطلاعات تماس خود را به درستی وارد کنید

موسسه ثبت صدرا

موسسه ثبت صدرا

مشاورین ما به زودی با شما تماس می گیرند .