راهنمای پلمپ دفاتر 1402 و 1401

دسته بندی: سایر خدمات
1401.04.02

پلمپ دفاتر یکی از فرایندهای بسیار مهم برای همه افرادی است که قصد دارند اقدام به شروع فعالیت تجاری و اقتصادی کنند. شرکت‌ها، موسسات و تجار مختلف موظف هستند که هر ساله پلمپ دفاتر را انجام بدهند. این موضوع مهم را به خاطر داشته باشید که ارائه بعضی از این دفاتر کاملاً اجباری است و در صورتی که پلمپ دفاتر 1402 انجام نشود عواقب و مشکلات مالیاتی زیادی را برای افراد به دنبال خواهد داشت. اینکه پلمپ دفاتر چیست و به چه صورتی و با چه جزئیاتی باید انجام شود موضوعاتی است که در این مطلب قصد داریم به آن‌ها بپردازیم اگر تمایل دارید در این مورد بیشتر بدانید این مطلب را تا انتها مطالعه کنید.

پلمپ دفاتر چیست ؟

پلمپ دفاتر یکی از قوانین مهم مالیاتی است که برای رصد تعاملات و تراکنش مالی موسسات، شرکت‌ها و تجار انجام می‌شود. براساس ماده 6 قانون تجارت، کلیه اشخاص اعم از حقیقی و حقوقی پس از ثبت شرکت جهت اظهار هزینه‌ها و درآمدهای خود در بازه‌های زمانی مختلف از قبیل روزانه، ماهیانه و …  به دفاتر پلمپ نیاز دارند. در واقع تمامی شرکت‌ها موظف هستند فعالیت و عملکرد خودشان را به همراه عملکرد مالی یا عدم فعالیت و عملکرد خود را به صورت شفاف در قالب دفاتر پلمپ به دارایی اعلام کنند. در غیر این صورت شرکت علی الراس خواهد شد.

به این دلیل این دفاتر را دفاتر پلمپ می‌نامند زیرا تمامی صفحات این دفاتر در اداره مالیات و همچنین ثبت شرکت‌ها پلمپ می‌شود. به عبارت دیگر این دفاتر مربوطه برای اینکه مورد تایید اداره مالیات باشند باید پلمپ شوند و به امضا شده نماینده اداره ثبت شوند در غیر این صورت اعتباری ندارد. تکمیل و ارائه و پلمپ دفاتر روزنامه و دفاتر کل برای همه شرکت‌ها، موسسات و تجار ضروری و اجباری است اما تکمیل و پلمپ دفاتر دارایی و کپی به صورت اختیاری است. به این موضوع توجه کنید که منظور از تجار کسبه خرد و جزئی در بازار نیستند. در صورتی که شرکت‌ها و موسسات در حوزه پلمپ دفاتر کوتاهی انجام دهند و پلمپ دفاتر صورت نگیرد عواقب بسیار زیادی مثل علی راس شدن شرکت در پیش خواهد بود. به دلیل اجباری بودن پلمپ دفاتر روزنامه و دفاتر کل در ادامه این دفاتر تجاری را با هم بررسی خواهیم کرد.

 

پلمپ دفاتر سال 1400
پلمپ دفاتر سال 1400

انواع دفاتر پلمپ 1402

مطابق با قانون، ۴ نوع دفاتر تجاری به اسم دفتر روزنامه، دفتر کل، دفتر دارایی و دفتر کپیه وجود دارد. در این بخش می‌خواهیم در مورد انواع دفاتر پلمپ با شما صحبت کنیم. اصولا دفاتر پلمپ دارای 4 نوع دفتر روزنامه، دفتر کل، دفتر دارایی و دفتر کیپه هستند که هر کدام را در ادامه بررسی خواهیم کرد.

 1. دفتر روزنامه: این دفتر مهم‌ترین دفتر قانونی پلمپ است. در واقع این دفتر پایه و اساس دیگر دفاتر است. بر طبق این دفاتر هر تاجری باید هر روز تمامی تراکنش‌ها، طلب‌ها، مراودات و معاملات مالی را در آن به ثبت برساند. تمامی اطلاعات مالی باید به صورت شفاف و دقیق و با جزئیات وارد شوند. البته ورود این اطلاعات می‌تواند تا 7 روز تاخیر داشته باشد.
 2. دفتر کل: فرد مورد نظر یا همان تاجر باید تمامی اطلاعات مربوط به معاملات و مراودات مالی خود را به صورت هفتگی از دفتر روزنامه استخراج کرده و به صورت کلی در این دفتر وارد کند. این موضوع را به خاطر داشته باشید که اطلاعات مندرج شده در دفاتر روزنامه و دفاتر کل باید با هم مطابقت داشته باشد.
 3. دفتر دارایی: یکی دیگر از دفاتر می‌خواهیم آن را بررسی کنیم دفاتر دارایی هستند. در واقع تاجر باید به صورت سالیانه تمامی اموال و دارایی‌های منقول و غیرمنقول، بدهی‌ها و مطالبات خود را با جزئیات کامل و به ترتیب در این دفتر وارد کند. برای تکمیل این دفتر حداکثر تا 15 فروردین سال بعد مهلت دارد. اما به این نکته توجه کنید که در حال حاضر دفاتر دارایی وجود ندارند و به جای آن‌ها از ترازنامه‌ استفاده می‌شود.
 4. دفتر کیپه: اما آخرین دفتری که قصد داریم آن را با هم بررسی کنیم دفتر کیپه است. بر طبق این دفتر تاجر مورد نظر موظف است تمامی صورتحساب‌ها، مراسلات، مخابرات، فاکتورهایی که صادر کرده است به ثبت برساند.

این موضوع را به خاطر داشته‌باشید که از میان این 4 دفتر، فقط دفاتر روزنامه و دفاتر کل الزام به پلمپ قانونی دارند. برای دفتر کیپه و دفتر دارایی نیازی به درخواست پلمپ نیست.

کاربرد پلمپ دفاتر چیست ؟

ممکن است این سوال برای شما به وجود آمده باشد که اصولا چرا باید پلمپ دفاتر را انجام داد و چرا این فرآیند برای شرکت‌ها الزامی و اجباری است؟ همانطور که در تعاریف دفاتر پلمپ نیز به آن اشاره کردیم این دفاتر با هدف جلوگیری از حساب‌سازی، تقلب و هر گونه پنهان‌سازی فعالیت‌های شرکت و درآمدهای مالی و عدم پرداخت مالیات مربوط به آن است.

در واقع این دفاتر در تمامی دعاوی حقوقی قابلیت استناد و معرفی دارد. به همین دلیل تمامی این دفاتر باید به صورت سالیانه به اداره مالیات تحویل داده شود، حتی در صورتی که شرکت مورد نظر هیچ نوع فعالیت و در راستای آن درآمدی نداشته باشد.

همچنین این موضوع را فراموش نکنید که بدون پلمپ دفاتر امکان دریافت کد اقتصادی وجود ندارد.

مشمولین پلمپ دفاتر قانونی

یکی دیگر از سوال‌های که برای انجام پلمپ دفاتر باید به آن پاسخ دهیم این است که چه اشخاصی مشمول عملیات پلمپ دفاتر قانونی می‌شوند؟ در پاسخ باید گفت که سه دسته افراد حقیقی و حقوقی هستند که ملزم به پلمپ دفاتر قانونی هستند که در ادامه آن‌ها را بررسی می‌کنیم.

 • تمامی اشخاص و افراد حقوقی که در اداره ثبت شرکت‌ها به ثبت رسیده‌اند.
 • تمامی اشخاص و افراد حقیقی دارنده کسب و کار

اصولا این دست از اشخاص حقیقی دارای گستره زیادی هستند، به طور مثال همه دارندگان کارت بازرگانی، صرافی‌ها، هتل‌های سه ستاره و بالاتر از آن، صاحبان بیمارستان‌ها، کلینیک‌ها، فروشگاه‌های زنجیره‌ای، صاحبان کارخانجات و تولیدی‌ها در این دسته قرار می‌گیرند.

اشخاصی که بر طبق برگ قطعی مالیات از سال 1391 به بعد مجموع فروش و یا 10 برابر درآمدشان بیشتر از 3 میلیارد تومان بوده است مشمول پلمپ دفاتر قانونی می‌شوند.

3- تمامی تشکل‌های قانونی از قبیل انجمن‌ها، احزاب، اتحادیه‌ها و …

مهلت پلمپ دفاتر

بر طبق قانون تمامی افرادی که موظف به دریافت دفاتر قانونی هستند باید تا پایان اسفندماه سال قبل درخواست دریافت دفاتر قانونی پلمپ شده مربوطه را به اداره ثبت شرکت‌ها ارسال کنند. در واقع برای دریافت هر نوع دفاتر پلمپ شده برای هرسال باید از سال قبل آن اقدام به دریافت کرد. مثلا برای پلمپ دفاتر سال 1402 باید تا پایان اسفند ماه سال 1401 اقدام کرد.

همچنین در صورتی که اقدام به تاسیس شرکت کردید تا یک ماه بعد از ثبت شرکت در اداره ثبت شرکت‌ها زمان دارید تا برای پلمپ دفاتر اقدام کنید.

اگر شما قصد دارید پلمپ دفاتر سال ۱۴۰۲ را دریافت کنید باید از اسفند سال ۱۴۰۱ اقدام به دریافت آن کنید. شرکت‌های تازه تاسیس نیز بعد از ثبت شرکت باید در اولین اقدام در جهت اخذ دفاتر پلمپ فعالیت کنند.

مدارک مورد نیاز اخذ پلمپ دفاتر 1402

مدارک مورد نیاز جهت اخذ پلمپ دفاتر

این فرآیند مثل تمامی فرآیندهای قانونی برای انجام نیاز به معرفی مدارک قانونی دارد. اگر شما هم قصد دارید فرآیند پلمپ دفاتر را انجام دهید در ابتدا باید مدارک مورد نیاز آن را آماده کنید. در ادامه با ما همراه باشید تا این مدارک را به شما معرفی کنیم. اول از همه باید این را بدانید که این مدارک برای اشخاص حقیقی و اشخاص حقوقی متفاوت است.

مدارک مورد نیاز برای اخذ پلمپ دفاتر برای اشخص حقیقی

 • یک کپی از شناسنامه و کارت ملی شخص حقیقی مورد نظر
 • یک کپی از مجوز و پروانه کسب
 • اظهارنامه پلمپ همراه با مهر و امضای شخص حقیقی

مدارک مورد نیاز برای اخذ پلمپ دفاتر برای اشخاص حقوقی

 • یک کپی از کارت ملی مدیر عامل شرکت
 • مهر شرکت
 • یک کپی از روزنامه تاسیس شرکت
 • یک کپی از روزنامه رسمی آخرین تغییرات ثبتی شرکت
 • اظهارنامه پلمپ همراه با مهر و امضای شخص حقیقی
 • اصل وکالتنامه یا معرفی نامه برای وکیل رسمی دریافت پلمپ دفاتر قانونی

مدت زمان اخذ پلمپ دفاتر

یکی دیگر از سوالات مهمی که در حوزه دفاتر رسمی وجود دارد مدت زمان دریافت پلمپ دفاتر 1402 آن است. در پاسخ به افرادی که قصد دارد در جهت دریافت این دفاتر اقدام کنند و می‌خواهند بدانند که دریافت این دفاتر چقدر طول می‌کشد باید گفا که این زمان به صورت حدودی به ۱۰ تا ۱۵ روز کاری زمان نیاز دارد. معمولا اکثر افراد، اقدام در جهت دریافت این دفاتر را به روزهای آخر سال موکول می‌کنند که در این زمان به دلیل شلوغی بسیار زیاد کسب و کار ها و شرکت‌ها معمولاً با کمبود زمان روبرو خواهند شد. پیشنهاد ما به شما این است که این فرایند را به روزهای آخر سال موکول نکنید.

سامانه پلمپ دفاتر 1402

معرفی سامانه پلمپ دفاتر

برای اینکه بتوان برای دریافت دفاتر قانونی و پلمپ آنها اقدام کرد سامانه اینترنتی وجود دارد که می توان به صورت آنلاین و غیر حضوری این درخواست را انجام داد

این سامانه اینترنتی به آدرسirsherkat.ssaa.ir  است که زیر مجموعه از سایت اداره ثبت شرکت ها می باشد در صورتی که برای ثبت درخواست پلمپ دفاتر نیاز به مشاوره کارشناسی دارید می توانید در خودتان را در سایت ما به ثبت برسانید تا کارشناسان ما در اولین فرصت هر نوع مشاوره و خدمتی را به شما ارائه کنند

مراحل درخواست پلمپ دفاتر 1402

از ابتدای مطلب در مورد و اهمیت دفاتر تجاری با شما صحبت کردیم حالا نوبت به آن رسیده است که مراحل دریافت پلمپ دفاتر را باهم بررسی کنیم.

در اولین اقدام بهتر است که درخواست خود را مبنی بر پلمپ دفاتر قانونی و تجاری در سامانه مربوطه به ثبت برسانید. همانطور که می‌دانید این درخواست باید با توجه به حقیقی یا حقوقی بودن انجام شود. در ادامه نیز باید اطلاعات شخصی و هویتی افراد مثل اطلاعات شناسنامه، کارت ملی، تابعیت، کد پستی برای افراد حقوقی، شماره تلفن و … به ثبت برسد. در ادامه این مراحل نیز باید اطلاعات مربوط به شروع سال و ماه مالی را وارد کنید. مرحله بعدی مربوط به تکمیل اطلاعات آدرس محل دریافت دفاتر پلمپ شده است. به این نکته مهم توجه کنید که این آدرس باید به صورت کاملا دقیق و موثق باشد زیرا دفاتر پلمپ شده به این آدرس ارسال می‌شوند. در ادامه باید تایید اطلاعات شخص حقیقی و حقوقی را کلیک کنید. در صورتی هم که این اطلاعات با اطلاعات شما مغایرت دارد باید آن‌ها را ویرایش کرده یا به واحد ثبتی مربوطه مراجعه کنید. در این مرحله نیز با توجه به اطلاعاتی که خود شما در سامانه مربوطه وارد کرده‌اید یک کد پیگیری به شما تعلق می‌گیرد. اگر درخواست برای اشخاص حقوقی است در این مرحله باید با انتخاب سمت تکمیل کننده اظهارنامه، اطلاعاتی که مربوط به یکی از اعضای هیئت مدیره شرکت است را وارد کنید.

در مرحله بعدی نیز باید اطلاعات و اسامی دیگر اعضای هیئت مدیره شرکت را به دقت به سامانه وارد کنید. اگر این درخواست برای اشخاص حقوقی است باید اطلاعاتی از قبیل سمت افراد هیئت مدیره، مدت زمان تصدی آن‌ها، تاریخ شروع سمت و … را نیز به دقت مشخص کنید. در مرحله بعدی نیز باید دفتر تجاری که که برای آن درخواست دریافت دارید را مشخص کنید در این مرحله همچنین باید اطلاعات دفتر از قبیل تعداد برگ‌های آن و تعداد جلدهای آن را نیز مشخص کنید. در مرحله بعدی باید تمامی اطلاعاتی که وارد کرده‌اید را در صورت صحیح بودن تایید کنید و گزینه‌ای به نام تایید اظهارنامه پلمپ را انتخاب کنید. بعد از تکمیل تمامی اطلاعات درخواست شده در این سامانه باید دکمه پذیرش نهایی را کلیک کنید. در ادامه نیز باید اصل برگه اظهارنامه مربوط به پلمپ دفاتر و امضا شده را از سامانه دریافت کرده و همراه با دیگر مدارک مورد نیاز برای این فرایند به اداره ثبت ارسال کنید. بعد از اینکه مدارک را ارسال کرده و کد پیگیری مربوطه را دریافت کردید پذیرش نهایی را انتخاب کنید. بعد از اینکه تمامی اطلاعات و مدارک شما ارسال شد کارشناس حقوقی مورد نظر  اصالت مدارک را بررسی می‌کند و در صورتی که مدارک و اطلاعات را تایید کند به شما اجازه می‌دهد که پرداخت هزینه مربوط به دفاتر پلمپ را واریز کنید. در ادامه این مرحله شما باید مبلغ مورد نظر در مورد دفاتر پلمپ را واریز کنید.

 

نمونه فرم گواهی پلمپ دفاتر 1402

فرم گواهی پلمپ دفاتر، نامه‌ای است که توسط اداره ثبت شرکت‌ها برای ارائه دادن به ارگان یا اداره‌ی خاصی با توجه به درخواست متقاضی صادر می‌شود. در ادامه یک نمونه از این فرم گواهی پلمپ دفاتر را برای شما قرار داده‌ایم که برای آشنایی می‌توانید آن را مطالعه کنید.

شروع سال مالی جهت اخذ پلمپ دفاتر چیست؟

در این قسمت نیز قصد داریم در مورد شروع سال مالی برای دریافت پلمپ دفاتر با هم صحبت کنیم. در واقع شروع سالی در این فرآیند به این معنی است که شروع سال، ماه و روز مالی باید براساس مراتب مشخص شده در اساسنامه شخصیت حقوقی باشد.

پلمپ دفاتر سال‌های قبل

اصولا دفاتر پلمپ برای یک سال مالی هستند که باید تمامی حساب کتاب‌های مالی مربوط به آن سال را در این دفاتر درج کرد. در صورتی که شما دفتر سال‌های قبل را پلمپ نکرده باشید نمی‌توانید برای سال جدید نیز درخواست پلمپ دفاتر بکنید بلکه باید در ابتدا جریمه‌های مالیاتی مربوط به آن را انجام دهد و بعد از تمام شدن فرآیندهای اداری برای سال جدید درخواست دفاتر پلمپ بکند.

کاربرد دفاتر پلمپ چیست

یکی از موضوعات بسیار مهمی که در حوزه دفاتر پلمپ وجود دارد کاربرد و اهمیت آن است. احتمالاً شما فکر می‌کنید که تنها کاربرد این دفاتر در حوزه تعیین مالیات و بررسی دقیق حساب و کتاب‌های هر شرکت و موسسه است. درست است که این موضوع یکی از مهمترین کاربردهای پلمپ دفاتر است اما پلمپ دفاتر کاربردهای دیگری هم دارد. از جمله آن می‌توان به دریافت کارت بازرگانی اشاره کرد. در واقع اگر شما پلمپ دفاتر خود را انجام نداده باشید نمی‌توانید در جهت دریافت کارت بازرگانی اقدام کنید. همانطور که می‌دانید کارت بازرگانی یکی از مدارک بسیار مهم برای انجام هر نوع فعالیت اقتصادی و تجاری بین المللی است. دیگر کاربرد دفاتر پلمپ برای اظهارنامه مالیاتی است در واقع برای انجام اظهارنامه مالیاتی شما باید حتماً پلمپ دفاتر تجاری را انجام داده باشید.

مهم‌ترین دلایل رد پلمپ دفاتر 1400 و پلمپ دفاتر 1401

یکی از چالش‌هایی که ممکن است در فرآیند به وجود بیاید رد دفاتر پلمپ است. اما سوالی که این قسمت ممکن است پیش بیاید این است که دفاتر پلمپ به چه دلیل ممکن است رد شوند؟ در ادامه دلایل این موضوع را با هم بررسی می‌کنیم.

اول این موضوع را به خاطر داشته باشید که اطلاعات این دفاتر باید به صورت دقیق و شفاف مطابق با دستورالعمل‌های سازمان مالیاتی کشور تکمیل شود. همچنین تمامی این اطلاعات باید کامل و صحیح باشند در صورت ایراد و یا ناقص بودن این دفاتر رد خواهند شد. اما مهم‌ترین دلایلی که دفاتر پلمپ ممکن است رد شوند را در ادامه برای شما لیست کرده‌ایم.

 1. وجود اشتباه و غلط در ثبت امور مالی
 2. استفاده از دفاتر سال‌های قبل
 3. ثبت نبودن یک یا تعدادی از فعالیت‌های انجام شده
 4. پاک شدن مندرجات ثبت شده در دفاتر از روش‌های مختلفی از جمله تراشیدن یا استفاده از محلول‌های شیمیایی
 5. درج و ثبت یک فعالیت بین سطور دفاتر
 6. سفید ماندن تعدادی زیادی از صفحات دفاتر به قصد سواستفاده
 7. خارج شدن دفاتر از پلمپ و یا کم شدن تعداد برگ‌های آن
 8. درج و ثبت نکردن فعالیت‌های شعبات مربوطه

پیگیری دفاتر پلمپ

یکی دیگر از فعالیت‌هایی که باید ثبت اطلاعات مربوط به دفاتر پلمپ انجام دهید پیگیری آن است. در واقع بعد از ثبت اطلاعات مربوط به دریافت دفاتر پلمپ در سایت اداره ثبت شرکت‌ها، یک کد رهگیری به شما داده می‌شود.شما با استفاده از این کد رهگیری می‌توانید در صورتی که دفاتر برای شما ارسال نشوند از طریق آن پیگیری را انجام دهید. البته این موضوع را به یاد داشته باشید که کد رهگیری پلمپ دفاتر فقط برای سال جاری و سال قبل قابل دریافت خواهد بود.

پلمپ دفاتر 1402

همانطور که می‌دانید و در بالا به آن اشاره شد برای دریافت دفاتر تجاری باید قبل از شروع سال مالی اقدام کرد. شما برای دریافت پلمپ دفاتر سال ۱۴۰۲ باید از اسفند ۱۴۰۱ اقدام کنید. حتماً این موضوع را می‌دانید که پلمپ دفاتر روزنامه و دفاتر کل به صورت اجباری و الزامی است و در صورتی که پلمپ دفاتر را انجام ندهید عواقب و جرایم مالیاتی زیادی را برای شما به دنبال خواهد داشت. در بعضی از موارد نیز عدم ارائه دفاتر منجر به علی راس شدن شرکت یا موسسه مورد نظر می‌شود یعنی شما دیگر نمی‌توانید هیچ گونه اقدام تجاری و اقتصادی و قانونی را انجام بدهید.

مهلت پلمپ دفاتر 1402

همانطور که در بالا هم نیز به آن اشاره کردیم دریافت دفاتر پلمپ در هر سال یک مهلت و زمانی دارد، در صورتی که در آن مهلت این دفاتر اخذ نشوند شرکت مورد نظر ملزم به پرداخت جریمه مالیاتی خواهد شد. در واقع باید پلمپ دفاتر تا پایان سال مالی انجام شود.

این موضوع را به خاطر داشته باشید که بهترین زمان ارائه درخواست قبل از شروع شدن سال مالی است زیرا با شلوغی درخواست‌های آخر سال رو به رو نخواهید شد. در واقع برای ثبت درخواست پلمپ سال 1402 تا اسفند ماه سال 1401 مهلت دارید.

هزینه پلمپ دفاتر سال 1402

یکی از سوالات مهمی که در حوزه پلمپ دفاتر وجود دارد مربوط به هزینه پلمپ دفاتر است. اما واقعیت این است که هزینه مربوط به دفاتر به متغیر و فاکتورهای مختلفی بستگی دارد. این هزینه فقط با وارد کردن اطلاعات مربوط به دفاتر تجاری در سامانه مشخص می‌شود. مثلاً هزینه دفاتر ۵۰ ، ۱۰۰ برگ و ۲۰۰ برگ قاعدتاً باهم تفاوت‌هایی خواهند داشت. از دیگر هزینه‌های پلمپ دفاتر می‌توان به هزینه‌های پست، خدمات مشاوره و کارشناسی و … نیز نام برد.

اگر به فردی وکالت داده باشید تا این فرایند را برای شما انجام بدهد هزینه حق الوکاله نیز به این هزینه‌ها اضافه خواهد شد. اگر می‌خواهید به صورت دقیق در مورد هزینه پلمپ دفاتر تجاری خود بدانید کافی است که اطلاعات مربوط به این دفاتر را در سایت ما به ثبت برسانید تا کارشناسان ما با بررسی این اطلاعات هزینه دقیق پلمپ دفاتر را به شما بگویند.

بطور معمول هزینه پلمپ دفاتر 1402 بعلاوه کارمزد موسسه چیزی حدودا بین 450 هزار تومان الی 600 هزار تومان می شود .

اگر پلمپ دفاتر را انجام ندهیم چه عواقبی در پی خواهد داشت؟

شاید در آخر این سوال برای شما پیش آمده باشد که در صورتی که ین دفاتر پلمپ را نداشته باشید چه مشکلی ممکن است برای شما به وجود بیاید؟ ابتدا این موضوع را به خاطر داشته باشید که پلمپ دفاتر یک فرآیند کاملا اجباری و ضروری است که دلایل آن را کمی قبل‌تر در ابتدای مقاله با هم بررسی کردیم.

در صورتی که این برای کسب و کار خودتان پلمپ دفاتر را انجام ندهید و ترازنامه و حساب سود و زیان خود را به داره مالیات ارائه نکنید با استفاده از ماده 193 قانون مالیات ملزم به پرداخت جریمه‌ای حدودا به اندازه 20 درصد برای هر کدام از موارد ذکر شده خواهید شد. همچنین در صورتی که دفاتر نامبرده رد شود جریمه‌ای معادل 10 درصد برای آن در نظر گرفته خواهد شد.

از آنجایی که عدم اقدام برای دریافت پلمپ دفاتر عواقب قانونی و مالی زیادی به همراه خواهد داشت پیشنهاد ما به شما این است که در هیچ صورت این فرآیند را به بعد موکول نکنید و تلاش کنید اطلاعات مربوط به آن را از ابتدای سال ثبت کنید.

سخن پایانی

در این مقاله تلاش کردیم شما را با صفر تا صد فرآیند پلمپ دفاتر تجاری برای کسب و کار و تجارت آشنا کنیم. این موضوع را بدانید که ممکن است برای انجام این کار با چالش‌هایی رو به رو باشید اما در نهایت این فرآیند به نفع همه‌ی آحاد جامعه است. با ثبت این دفاتر اطلاعات و حاسب و کتاب‌های تمامی کسب و کارهای مهم به صورت قانونی و شفاف ثبت می‌شود و هیچ فرار مالیاتی و جرایم مربوط به آن اتفاق نخواهد افتاد.

در صورتی که این ثبت دفاتر برای شما کار مشکلی است و به تنهایی نمی‌توانید آن را انجام دهید و یا سوالاتی زیادی در این زمینه دارید می‌توانید از کارشناسان شرکت ما برای انجام این فرآیند اجباری کمک بگیرید.

سوالات متداول

01مدت زمانی که می توان پلمپ دفاتر سال 1402 را دریافت کرد چقدر می باشد ؟

به طور معمول در حدود 7 الی 10 روز کاری شما می توانید دفتر پلمپ دفاتر خود را دریافت کنید .پیشنهاد ما به شما این است که این فرایند را به روزهای آخر سال موکول نکنید.

02مهلت پلمپ دفاتر 1402 چه زمانی است ؟

مهلت پلمپ دفاتر 1402 تا پایان سال 1401 می باشد .

03به دنبال دریافت پلمپ دفاتر فوری و سریع می باشد .

برای این موضوع کافیست با شماره تلفن های داخل سایت ثبت صدرا تماس بگیرید تا کارشناسان ما بطور کامل هم از هزینه پلمپ دفاتر و هم مدت زمان پلمپ دفاتر فوری ، مشاوره کامل را دهند .

04آدرس سامانه پلمپ دفاتر چیست ؟

برای پلمپ دفاتر خود حتما باید وارد سامانه رسمی اداره ثبت شرکتها به آدرس اینترنتی http://irsherkat.ssaa.ir شوید .

لینک کوتاه
کپی شد .
امتیاز به این مطلب
4.5/5 - (6 امتیاز)
جهت دریافت مشاوره رایگان با ما در تماس باشید

شما عزیزان می توانید جهت دریافت مشاوره ثبت شرکت ، ثبت برند و سایر خدمات مرتبط در حوزه ثبتی با کارشناسان ثبت صدرا ارتباط برقرار کرده و با دریافت مشاوره رایگان، بهترین نوع و مسیر خدمات خود را دریافت نمایید. ما به شما این قول را می دهیم که در کوتاه ترین زمان و با کمترین هزینه و بالاترین کیفیت خدمات شما را انجام دهیم .

02126353621

ارسال دیدگاه

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تعداد نظرات : نظر (2)

 • بهمن 5, 1401
  مهدی محمدی

  من برای شرکت تا کی می تونم پلمپ دفاتر 1402 را ارسال کنم و هزینه صورت هست ؟

  • بهمن 5, 1401
   ثبت صدرا

   سلام . همانطور که توضیح داده شد ، شما تا پایان سال 1401 می توانید اقدام به اخذ پلمپ دفاتر 1402 خود کنید ، اما بهتر است از همین حالا به فکر پلمپ دفاتر خود باشید چون آخر سر ممکن است به ترافیک سازمانی و خدماتی برخورد کنید .

پشتیبانی ثبت صدرا
پشتیبانی ثبت صدرا
نیاز به مشاوره فوری دارید ؟

سلام . آذین هستم
کارشناس ارشد امور ثبتی .
به شما کمک می‌کنم که متناسب با نیاز خود مسیر و خدمات مناسبی را انتخاب کنید .

درخواست مشاوره فوری

لطفا اطلاعات تماس خود را به درستی وارد کنید

موسسه ثبت صدرا

موسسه ثبت صدرا

مشاورین ما به زودی با شما تماس می گیرند .